Шини Lassa Competus H/P 3

5
На основі 26 оцінок
215/65 R16 102V XL 850 кг, 240 км/г від 3 891 грн
235/60 R16 100V 800 кг, 240 км/г від 4 419 грн
215/60 R17 100V XL 800 кг, 240 км/г від 4 249 грн
215/65 R17 99V 775 кг, 240 км/г від 4 440 грн
225/60 R17 99V 775 кг, 240 км/г від 4 607 грн
235/55 R17 103V XL 875 кг, 240 км/г від 5 418 грн
235/65 R17 108V XL 1000 кг, 240 км/г від 5 968 грн
215/50 R18 92W 630 кг, 270 км/г від 4 631 грн
215/55 R18 99V XL 775 кг, 240 км/г від 4 679 грн
225/50 R18 99Y XL 775 кг, 300 км/г від 4 762 грн
225/55 R18 98V 750 кг, 240 км/г від 4 607 грн
235/50 R18 97V 730 кг, 240 км/г від 5 228 грн
235/55 R18 100V 800 кг, 240 км/г від 5 228 грн
235/60 R18 107W XL 975 кг, 270 км/г від 5 228 грн
255/55 R18 109W XL 1030 кг, 270 км/г від 5 633 грн
265/60 R18 110V 1060 кг, 240 км/г від 6 612 грн
205/55 R19 97V XL 730 кг, 240 км/г 4 650 грн
225/45 R19 96W XL 710 кг, 270 км/г від 4 440 грн
225/55 R19 99V 775 кг, 240 км/г від 4 655 грн
235/55 R19 105Y XL 925 кг, 300 км/г від 5 848 грн
245/45 R19 102W XL 850 кг, 270 км/г від 5 418 грн
255/50 R19 107Y XL 975 кг, 300 км/г від 6 827 грн
255/55 R19 111Y XL 1090 кг кг, 300 км/г від 6 922 грн
245/45 R20 103Y XL 875 кг, 300 км/г від 6 370 грн
255/45 R20 105W XL 925 кг, 270 км/г від 6 636 грн
255/50 R20 109Y XL 1030 кг, 300 км/г від 7 185 грн
275/45 R20 110Y XL 1060 кг, 300 км/г від 7 686 грн
275/45 R21 110Y XL 1060 кг, 300 км/г від 8 187 грн
295/35 R21 107Y XL 975 кг, 300 км/г від 8 308 грн
Є питання?
Є питання?
Запитайте нашого спеціаліста
Низкі ціни
Низкі ціни
Гарантія співвідношення ціни
Професіийна консультація
Професіийна консультація
Ми знаємо нашу продукцію
Доставка
Доставка
Доставка и самовивіз
Легке повернення
Легке повернення
Швидко і без проблем
Відгуки
Аркадий
11.10.2025
Отличная тихая шина
Юлий
29.09.2025
шины топ, с удовольствием катаюсь
Василий
21.09.2025
Понравилось, что консультант не навязывал дорогие варианты, а реально подсказал, что лучше взять.
Илья
15.09.2025
Резина норм дорогу держит не шумная
Діана
12.09.2025
Все добре, дякую!
Илья
12.09.2025
Качественное обслуживание, гарантия на определенный ряд шин,все просто супер!!
Николай
11.08.2025
Покупал комплект прошлый год,все отлично!!!
Денис
09.08.2025
Рекомендую!
Игорь
09.08.2025
Быстро оформили заказ, дали гарантию. Всё четко.
Михаил
07.08.2025
Крепкая,надёжная, да практически не убиваемая резина! ➕ гарантия

Опис Lassa Competus H/P 3

Сегмент SUV-шин давно перестав бути нішевим: кросовери та позашляховики впевнено домінують на дорогах, а разом із цим зростають і вимоги до шин. Водії очікують не просто комфортної їзди, а поєднання стабільності на високій швидкості та впевненого гальмування на мокрій дорозі. Саме під ці запити й створювалася концепція Lassa Competus H/P 3 

Що таке маркування ЄС і чому рейтинг Competus HP 3 важливий

З 2021 року в Європі діє регламент 2020/740, який зобов'язує виробників маркувати кожну шину за трьома ключовими параметрами. Один із головних - зчеплення на мокрій дорозі. Оцінювання відбувається за шкалою від E (найгірший результат) до A (найкращий).

Lassa Competus HP 3 отримала найвищий рейтинг A за зчеплення на мокрій дорозі. Що це означає на практиці? Різниця в гальмівному шляху між шиною з рейтингом A і шиною з рейтингом E може перевищувати 18 метрів. Уявіть: ви їдете мокрою трасою і різко гальмуєте - 18 метрів це приблизно чотири корпуси автомобіля. Рейтинг A означає, що шина максимально швидко зупиняє машину в таких умовах.

За паливною ефективністю (опір коченню) Lassa Competus HP3 має рейтинг B. Опір коченню - це сила, яка "гальмує" шину під час контакту з дорогою. Чим він нижчий, тим менше пального витрачає двигун. Рейтинг B з покращенням опору коченню до 10% - це гідний результат.

Параметр маркування ЄСРейтинг Competus HP 3ШкалаЩо це означає для водія
Зчеплення на мокрій дорозіAA - EНайкоротший гальмівний шлях на мокрому асфальті
Паливна ефективністьBA - EЗнижена витрата пального завдяки низькому опору коченню

Технологія NextGen: легше, ефективніше, економічніше

Одна з ключових особливостей Lassa Competus HP 3 - технологія NextGen, яку Lassa також застосовує у своїй лінійці Revola. Суть підходу полягає в оптимізації конструкції та матеріалів шини, щоб знизити її вагу без втрати міцності.

Ось що дає NextGen на практиці:

  1. Competus HP 3 до 9% легша, ніж традиційні SUV-шини, що покращує загальну ефективність автомобіля;
  2. зниження опору коченню до 10%, а отже менше навантаження на двигун і економія пального;
  3. на платформі NextGen (дані по моделі Revola) гальмування на мокрій дорозі покращилося на 15%, на сухій - більш ніж на 10% порівняно з попередником.

Чому вага шини взагалі важлива? Шина - це так звана "непідресорена маса", тобто та частина автомобіля, яка не підтримується підвіскою. Чим вона легша, тим швидше колесо реагує на нерівності, краще працює підвіска, і автомобіль загалом поводиться зібраніше. Плюс - знижується витрата пального.

Скільки можна заощадити на пальному

Давайте переведемо сухі рейтинги в гроші. За даними аналітичного огляду Edmunds, зниження опору коченню на 10% дає покращення паливної економічності на 1-2%. За весь строк служби комплекту шин це може заощадити від $58 до $154.

Здавалося б, небагато. Але якщо врахувати, що ви нічого для цього спеціально не робите - просто їздите на шинах з хорошим показником опору коченню - економія приходить сама.

Економія пального за строк служби комплекту шин (оцінка)

На основі даних Edmunds: зниження опору коченню на 10%

Еволюція лінійки: від першого покоління до Lassa Competus HP3

Competus HP 3 - не перша модель у лінійці, і це важливо. Кожне покоління проходило незалежні тести, і результати показують послідовне покращення.

Перше покоління - Competus H/P - перемогло 5 конкурентів у тесті німецької лабораторії TUV SUD, отримавши найвищі бали одразу в шести категоріях:

  • гальмування на сухій дорозі;
  • гальмування на мокрій дорозі;
  • керованість на сухому покритті;
  • керованість на мокрому покритті;
  • стійкість до аквапланування (це коли на швидкості між шиною і дорогою утворюється водяна плівка, і машина втрачає контакт з асфальтом);
  • бокове зчеплення.

Друге покоління - Competus H/P 2 - показало на 8% коротший гальмівний шлях на сухій і мокрій дорозі порівняно із середнім результатом чотирьох конкурентів (дані TUV SUD, звіт No. 713128383-2).

ПоколінняКлючове досягненняДжерело даних
Competus H/P (1-ше)Перемога над 5 конкурентами, найкращий результат у 6 категоріяхTUV SUD
Competus H/P 2 (2-ге)На 8% коротший гальмівний шлях vs середнє 4 конкурентівTUV SUD, звіт 713128383-2
Competus HP 3 (3-тє)Рейтинг A (мокре зчеплення), B (ефективність), технологія NextGenМаркування ЄС, дані виробника

Третє покоління - Competus HP 3 - увібрало в себе напрацювання попередників і додало технологію NextGen, отримавши при цьому найвищу оцінку ЄС за зчеплення на мокрій дорозі.

Хто виробляє Lassa: масштаб і технології Brisa

За брендом Lassa стоїть компанія Brisa - один із найбільших виробників шин у Європі. Кілька фактів про масштаб:

  • щорічне виробництво становить 14,4 млн шин на заводах в Ізміті та Аксараї (Туреччина);
  • шини Lassa експортуються до 84 країн світу;
  • R&D-центр Brisa випускає понад 100 нових продуктів на рік;
  • у 2018 році Lassa продала майже 4,2 млн шин на міжнародних ринках;
  • за 5 років (до 2019 р.) міжнародні продажі Lassa зросли на 60%.

Окремо варто згадати завод в Аксараї. Це підприємство, побудоване з інвестиціями в $300 млн за стандартами Industry 4.0 ("розумний завод"). За даними галузевого видання Rubber News, він споживає на 30% менше енергії, ніж звичайний шинний завод, і забезпечує виробництво з нульовим дефектом. Це означає, що кожна шина, включно з Lassa Competus HP 3, проходить автоматизований контроль якості.

Екологічна відповідальність виробника

Для тих, кому важливо, як виробник ставиться до довкілля: Brisa включена до глобального списку CDP A List одразу у двох категоріях - Climate Change і Water Security. Це єдина компанія у світовій шинній індустрії, яка потрапила до обох списків одночасно. За даними Brisa 2024 Annual Report, Lassa також посіла перше місце серед найрепутаційніших шинних брендів Туреччини за даними Inbusiness Digital Reputation Report.

Competus HP 3 і електромобілі: готовність до майбутнього

Ринок шин для електромобілів зростає стрімко - з $11,21 млрд у 2025 році до прогнозованих $27,63 млрд до 2032 року. Електромобілям потрібні особливі шини: легкі (щоб не "з'їдати" запас ходу) і з низьким опором коченню.

Lassa Competus HP3 з її технологією NextGen добре вписується в ці вимоги: знижена вага (до 9% легша за звичайні SUV-шини) і рейтинг B за паливною ефективністю роблять її сумісною з електричними та гібридними кросоверами.

ХарактеристикаЗначенняЧому це важливо для електромобілів
Зниження ваги (NextGen)До 9% легша за звичайні SUV-шиниБільший запас ходу
Опір коченнюРейтинг B, покращення до 10%Менше споживання енергії
Зчеплення на мокрій дорозіРейтинг AБезпека при високому крутному моменті

Кому підійде Lassa Competus HP 3 і в яких умовах

Competus HP 3 - це літня шина для кросоверів і позашляховиків, яка буде доречною в кількох типових сценаріях. Якщо ви їздите переважно асфальтом - міські вулиці, траси, заміські дороги - і хочете впевнено почуватися в дощ, рейтинг A за мокрим зчепленням працює саме на це. Якщо для вас важлива економічність, технологія NextGen зі зниженою вагою та рейтинг B за опором коченню допоможуть витрачати трохи менше на заправках. Якщо ви власник електричного або гібридного кросовера, легка конструкція і низький опір коченню - саме те, що потрібно для збереження запасу ходу.

За Lassa Competus HP3 стоїть серйозний виробник з великими потужностями, незалежними тестами попередніх поколінь та екологічними сертифікаціями світового рівня. 

Запитання
empty-reviews
На даний момент запитань немає
Ще ніхто не запитував про цей товар. Можливо, саме ваше питання буде першим?